Gloria Garden Lounge, Düğün Mekanı Açmak isteyenlere Bayilik Fırsatı sunuyor

 

Wedding Business Management Danışmanlık Firması ve Gloria Garden Lounge Düğün Mekanı:
Düğün Mekanı İşletme ve Franchise Bayilik sistemi ile Sektöre yatırım yapacaklara iş fırsatı sunuyor.

Gloria Garden Lounge ;
Düğün Mekanı markası ile Türkiye Genelinde Düğün sektörüne yatırım yapacak ve düğün mekanı,düğün salonu açmak isteyenlere yüksek kazançlı iş modeli ile Franchise ve bayilikler veriyor.

Düğün Sektörü yatırım danışmanlığı
Düğün Mekanı işletme danışmanlığı
Düğün mekanı satış pazarlama danışmanlığı
Düğün mekanı insan kaynakları danışmanlığı
Düğün mekanı etkinlik yönetimi danışmanlığı
Düğün mekanı peyzaj ve mimari danışmanlığı ve daha birçok danışmanlık hizmeti ve bayilik modeli alternatifleri sizleri bekliyor.

Cazip iş kurma fırsatlarını ve yüksek kar marjlarını içinde barındıran sektör en karlı sektörlerin başında geliyor. “Düğün sektöründe iş kurmak istiyorum” diyenler için “düğün mekanı ve düğün salonu nasıl açılır?” İşte size detaylar.

30 milyar TL’lik bir hacme sahip düğün sektörümüz de Düğün salonları,Düğün mekanları; düğünlere, davet,toplantı,etkinliklerine ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Düğün salonu veya düğün mekanı açtığınızda sunumlara, yiyecek-içecek hizmetlerine, etkinlik planlamalara ve canlı etkinliklere hazırlıklı olmalısınız.

Düğün Mekanı ve Düğün salonu nasıl açılır?

1 – Faaliyette bulunmak istediğiniz bölgede bir düğün mekanı ve düğün salonuna ihtiyaç olup olmadığından emin olun. Fizibilite çalışmaları yapın ve rekabeti araştırın. Notlar alın ve metrekare, mekan ve salon kişi limitleri, kira ücretleri ve etkinlik hizmetleri içeren tanıtım malzemelerinden toplayın.
2 – Hedef kitlenizin özelliklerini tanımlayın. Belirlediğiniz hedef kitleye göre pazarlama faaliyetleri yürütmeniz gerekecektir. Düğün pazarına odaklanın,düğün hazırlıkları ve düğün organizasyon firmaları ile bağlantılar kurun. Şirket müşterilerini ve kurumsal organizasyonları hedefleyecekseniz işletmelerle ve işletmelerin etkinliklerini planlayan organizasyon firmaları ile ilişkiler kurmanız gerekir.
3 – İş planı hazırlayın. Bu iş planı işletme amaçlarınızı, hedef kitlenizi, gerekli olan insan gücünü ve başlangıç sermayesini tanımlayacak olan bir yol haritası olacaktır. İş planları genellikle vergileri, sigortaları, aylık masrafları, kamu masraflarını, çalışan maaşlarını, reklam ve pazarlama masrafları ile ilgili bütçeyi de içerir. İş planı hazırlamak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.
4 – Faaliyetleri finanse edin. İş kurmak için ihtiyacınız olan para, başlangıç masraflarının ve aylık faaliyet giderlerinin hesaplanmasından sonra ortaya çıkar. Buradaki en büyük masraf mekanın kiralanmasına, satın alınmasına veya inşa edilmesine gidecektir. mekan dekorasyonu,zemin döşemeleri, peyzaj,ışıklandırmalar,jeneratör, tuvaletler ve mutfağın düzenlenmesi yeniden yapılandırma masraflarına girecektir. Örneğin işe var olan bir yerden başlayacaksanız dans pistinin ve orkestra alanının düzenlenmesi gerekebilir.
5 – Finansman seçenekleri;Kişisel birikiminiz, aileniz veya arkadaşlarınız tarafından verilen borçlar, ticari banka kredileri ve sermaye yatırımları finansman seçenekleri arasındadır.
6 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Düğün salonunuzda alkollü içecek servisi de yapacağınızdan içki ruhsatı da almanız gerekecektir. Mutfak ve tuvaletlere dikkat etmeniz gerekecektir çünkü bu alanlar resmi kurumlar tarafından denetime tabi tutulacaktır.
7 – Düğün Mekanı ve Düğün salonunuzu dekore edin. İç mimar ile çalışabileceğiniz gibi kendiniz de bu işi yapabilirsiniz. Düğün Mekanı ve Düğün salonunun temiz olması ve profesyonel bir tasarıma sahip olması gerekir. Bir iç mimar genel dekorasyon,renklendirme, ekipmanlar ve peyzaj ile ilgili fikir verebilir.
8 – Düğün Mekanı ve Düğün salonunuz için sandalyeler ve masalar, mobilyalar, büfe masaları ve iç mekan bitkileri gibi dekorasyon malzemeleri alın.Organizasyonlar için Masa ve sandalye örtüleri ve yemek takımları kiralanabilir çünkü müşteriler kendi etkinliklerini organize etmek isteyebilirler.
9 – Banket müdürü, etkinlik koordinatörü, satın alma koordinatörü ve garsonları işe alın.

Düğün Mekanı ve Düğün salonu açma şartları

1- Düğün salonu amaca uygun bir şekilde tasarlanmış, temiz ve aydınlık olacaktır.
2- Düğün salonunun havalandırma tertibatı bulunacak; ısıtma ve havalandırma klima sistemi ile yapılacaktır.
3- Düğün salonununda dinlenme yeri, kıyafet değiştirme odası ve salondan ayrı uygun bir yerde bay ve bayanlara ait aynalı, lavabolu, sıvı sabunlu yeteri kadar tuvalet bulunacaktır.
4- Salonda üretilen çöp ve benzeri atıkların toplanması ve muhafazası için gerekli tedbirler alınacak ve atık suyun uygun bir şekilde tahliye edilmesini sağlayacak bağlantı bulunacaktır.
5-Yiyecek ve içecek satılan, depolanan ve servisi yapılan düğün salonlarında, yiyeceklerin hazırlandığı bölümlerin tabanları, duvarları ve yiyeceğin temas ettiği yüzeyler seramik, mermer, paslanmaz çelik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir; tavanlar buğulanmayı, küflenmeyi, pislik birikmesini önleyecek; kapılar, kolay temizlenebilir ve gerektiğinde dezenfekte edilebilir nitelikte olacaktır. Mutfak, salondan ayrı bir yerde olacak ve mutfağın dışarıya açılan kapı ve pencerelerinde sineklik telleri bulunacaktır.
Yiyecek hazırlama ve pişirme bölümünde oluşan buhar, koku, duman ve benzeri kirleticileri tahliye edecek baca sistemi kurulacaktır.
Bardak ve tabaklar cam veya porselen; kaşık, çatal ve bıçak paslanmaz çelikten olacaktır.
6- İtfaiye raporu alınacak ve müşterilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yangına karşı önlemler alınacaktır.
7- Giriş ve çıkışlar ayrı kapıdan olacak ve yangına karşı ayrıca tahliye çıkışı bulunacak, yangın çıkışları ışıklı tabela ile gösterilecektir. Yangın çıkış kapısı dışa açılır ve çift kanatlı olacaktır.
9- Düğün salonlarında bulunan tuvaletlerin zeminleri ve duvarları mermer, seramik ve mozaik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir malzemelerle kaplı olacaktır. Tuvalet ile mutfak yan yana olmayacaktır.
10- Girişte bankolu vestiyer ve boy aynası olacaktır.
11- Salonda orkestra yeri ile oyun pisti olacaktır.
12- Çalışanlar, sanatçılar ve gelin ile damat için soyunup giyinmeye elverişli ayrı ayrı odalar bulunacaktır.
13- Servis odası bulunacaktır.
14- Salonun dışında işçilerin soyunma dolapları bulunacaktır.
15- Zeminler kolay temizlenebilir özellikte olacaktır.
16- 1 adet ecza dolabı ve malzemeleri

Düğün Mekanı ve Düğün salonu açmak için gereki belgeler

1- Başvuru formu.
2- Adres belgesi( Tapu Fotokopisiyle İmar İşleri Müdürlüğü Numarataj Servisinden Alınacak-Kira Kontratı ve Yangın Tüpü Faturası Bu Adrese Göre Düzenlenecek)
3- Tapu fotokopisi. (Tapudan değişiklik olmadığına dair son 3 aylık tasdikli onay yaptırılacak)
4- Binanın kullanma izin belgesi. (Belediye veznesine imar suret harcı yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü iskan servisinden onaylatılacak.)
5- Kira sözleşmesi. (Noterde mal sahibiyle yazılacak)
6- Yangın tüpünün faturası ( CE BELGELİ ) ve belediye veznesine yangın raporu harcı yatırılarak İtfaiye Müdürlüğünden yangın raporu alınacak.
7- Oda faaliyet belgesi
8- Sicil tasdiknamesi
9- Yerleşim yeri ve adres bilgisi.(Nüfus Müdürlüğünden alınacak.)
10- Sağlık raporu.
11- Sabıka kaydı
12- Eğer şirketse imza sirküleri ,Ticaret sicil gazetesi ve şirket ana sözleşmesi fotokopileri
13- Devir yapılacak ise devir sözleşmesi
14- Nüfus cüzdanı fotokopisi( 3 adet)
15- 3 adet fotoğraf
16- Gürültü ölçüm monitörünün faturası
17- Sgk beyanı olacak çalışanların kimlik fotokopileri
18- Maliye yoklama fişi

Düğün Mekanı ve Düğün salonunuz için bazı detaylar

Düğün sektörü trendlerini yakından takip edin. Renkler, temalar, menüler ve diğer etkinlik planlama konuları ile ilgili güncel gelişmeleri sürekli araştırın.
İnternet sitesi ve sosyal medya hesapları açarak görünürlüğünüzü arttırın.
Sağlık Bakanlığının ilgili yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun.

Uyarılar
Yasal gereklileri doğru şekilde yerine getirmek için bir avukatla anlaşın.

Düğün Mekanı ve Düğün Salonu açma maliyeti
Düğün Mekanı ve Düğün salonun açmanın maliyeti birçok kritere göre değişmektedir. Düğün Mekanı ve Düğün salonunun büyüklüğü, dekorasyonu, lokasyonu, çalışan sayısı vb. kriterler bunların başında gelir. Ortalama maliyet 50.000 TL’den başlar ve 300.000 TL’lere kadar çıkabilmektedir.
Düğün Mekanı ve Düğün SALONU Açmak veya Düğün Salonu işletmesi için bayilik fırsatlarından faydalanmak için lütfen bilgi isteyiniz.

Girişimci ve Bayilik Detayları

• Franchise alan yatırımını kendi yapar.
*Firma ve mekan kurulumunu yapar.
*Mekan dekorasyon ve peyzaj çalışmasını merkez programı doğrultusunda kendisi yapar.
• İşletmeyi yönetir, pazarlama ve satışı kendi yapar.
• 3 yıllık franchise anlaşması yapılır.
• Başlangıçta BAYİLİK veya TEMSİLCİLİK sisteme giriş bedeli olarak 20.000 TL alınır.
• Anlaşma süresinin bitiminde taraflar isterse Bayilik bedeli ile 3 yıl için uzatılır.
• Düğün Salonu İşletme ve Sektörel Franchise eğitimine katılır.

Franchise ve Bayilik Veren Sorumlulukları

• Franchise veren,mekan isim kullanımı için isim hakkı verir.
• İşletme için kurumsal kimlik yapısı oluşturur,
*Pazarlama ve Satış Stratejisi planlaması yapar.
*Medya ve PR planlaması için altyapı oluşturur.
• 3 yıllık franchise anlaşması yapılır.
• Başlangıçta BAYİLİK veya TEMSİLCİLİK sisteme giriş bedeli olarak 20.000 TL alınır.
• Anlaşma süresinin bitiminde taraflar isterse Bayilik bedeli ile 3 yıl için uzatılır.
• Düğün mekanı için,Mekan İşletme ve Sektörel Franchise eğitimi verir.

Detaylı bilgi için Lütfen iletişime geçiniz.

Gloria Garden Lounge & Wedding Business Management
weddingbusinessturkey@gmail.com
Tel . +90 532 385 10 52
Tel. +90 216 650 87 86