DÜĞÜN TURİZMİ CANLANIYOR!! DÜĞÜN TURİZMİ REHBERİ

YENİ DÜĞÜN TURİZMİ DESTİNASYONU TÜRKİYE.!!

TÜRKİYE DÜĞÜN TURİZMİNDE YENİ TREND OLMAYA ADAY..

Son yıllarda Ortadoğu ülkelerinde yaygınlaşan Türk dizileri, İstanbul’u düğün turizminin merkezi haline getirdi.

Özellikle Hintli ve Arap zenginler tarafından tercih edilen İstanbul’da bu yıl 350 yabancı düğün planlanıyor. Bu düğünlerin 50 tanesi ise 3-5 milyon dolar bütçeyle yapılıyor.

Evlenmek için Antalya’yı seçen çiftlerin sayısının yılda 400′ü aştığı belirtiliyor. Avrupa ve Rusya’dan çiftlerin Antalya’ya ilgisi artıyor..

Ülkemizin Las Vegas’tan (106.000) sonra en çok düğünün yapıldığı İstanbul (90.000) başta olmak üzere, her yerde bu organizasyonların yapılabileceğini gösteren hazırlıklarla, uluslararası pazara açılması zamanının geldi ve yeni atılımlar gerekiyor..

Türkiye’de sektörün büyüklüğü
Sektör Türkiye’de 20 işkolunu besliyor.
Her yıl ortalama 650 bin çift evleniyor.
Gelinlik için yılda 195 milyon dolar harcanıyor.
Her yıl düğün sayısı ortalama yüzde 15 artıyor.
Fotoğrafçılar düğün başına ortalama 3 bin TL alıyor.

Dünyada düğün sektörü
Dünyada en fazla düğün Las Vegas’ta düzenleniyor.
ABD’de her yıl yaklaşık 90 milyar dolarlık harcama yapılıyor.
Çin yılda 9 milyon düğüne ev sahipliği yapıyor.
Ortalama 1100 dolarlık nişan yüzükleri tercih ediliyor.
Yıllık 19 milyar dolarlık düğün hediyesi alınıyor.
Balayına 8 milyar dolar harcanıyor.
Ortalama balayı harcaması 3 bin 657 doları buluyor.

Düğün için öne çıkan şehirler
Las Vegas – ABD
İstanbul – Türkiye
Lizard Island – Avustralya
Cape Town-G.Afrika
Caba San Lucas – Meksika
Toskana – İtalya
Jaipur – Hindistan
Hawaii – Amerika
Castle Leslie – İrlanda

Las Vegas’tan sonra en çok düğün yapılan şehir İstanbul
HER yıl ortalama 650 bin çiftin evlendiği Türkiye’de, düğün pastası büyüyor. Pastacısından gelinlikçisine, davetiyecisinden organizasyon şirketlerine kadar yaklaşık 20 iş kolunu besleyen düğün organizasyonları artık endüstri haline geldi..

Türkiye de Wedding Turizmi Deyince Aklınıza Ne Geliyor..!!

Türkiye dünya da eşi olmayan bir doğaya sahip deniz kum güneş muhteşem koyları ve zengin kültürü ile tam bir doğa harikası bölgedir.

Dünyada Golf ,kültür turizmi ,deniz turizmi ,termal turizm,spor turizmi derken Türkiye bu kez ,uluslararası düğün destinasyonu olmaya hazırlanıyor.Geçen yıl Türkiye de Evlenen 90 bin çiftin 10 bininin yabancı uyruklu olması ,turizmcilerin gözünden kaçmadı ve düğün turizmi için özel paketler hazırlanmaya başladı .

Mükemmel manzaraya sahip ülkemizde özel temalı ve geleneksel Düğün organizasyonları yapmak mümkün.

Türkiye özellikle İngiliz,Alman,Rus,Yunanistan,Kazakistan,Azarbeycan,İran lı ve Ortadoğu ülkelerin den çiftlerin gözdesi olmuş durumda.2012 yılında düğün için gelenlerde bir artış gözlemleniyor ve 2013 yılında da düğün için gelenlerde büyük artış olması bekleniyor.

Türkiye de Antalya,Bodrum,Fethiye,Çeşme, Kuşadası,Kaş ,Kapadokya ve İstanbul daki oteller artık yurtdışındaki fuarları yakından takip ederek özel standlar açmakta ve düğün paketleri oluşturarak , turizme yeni bir trend kazandırıyorlar.

Türkiye Turistlerin ilgisini çeken çok önemli bir destinasyon .Bu doğrultuda evlenecek çift sayısında ciddi artış görülüyor.

İstanbul,Antalya,Kaş,Bodrum,Fethiye,Marmaris,Didim,Kuşadası,Çeşme ve Kapadokya gibi bölgeler Wedding Destinasyonları için önemli bir aday olarak öne çıkıyor.

Özel konseptli Oteller ve düğün mekanları,Nikah seramonilerinden yat turlarına ,süsleme dekorasyondan Limuzin servisine ,havai fişek gösterilerinden animasyonlara ,fotoğraf kamera çekiminden gelin damat klip gösterilerine kadar uzanan özel wedding paketleriyle geniş bir yelpazede hizmet sunmakta.

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet nedeniyle Türkiye evlilik organizasyonlarında kabül gören bir destinasyon olabilecek konumda.

www.weddingtourismguide.com info@weddingtourismguide.com