İstanbul Otel Düğünü Fiyatları,İstanbul Otelleri düğün Fiyatları,Düğün Harcamalarınızı Bütçenize Göre Yapın!!

İstanbul Otelleri Düğün Fiyatları,İstanbul taksim Otelleri Düğün Fiyatları,İstanbul Otelleri avrupa yakası Düğün Fiyatları,istanbul anadolu yakası Otelleri Düğün Fiyatları,istanbul kadıköy Otel düğün Fiyatları,istanbul beşiktaş ortaköy Otelleri düğün fiyatları,istanbul Şehir Otelleri Düğün Fiyatları,istanbul avrupa yakası Otelleri Düğün Fiyatları,istanbul anadolu yakası ataşehir Otelleri Düğün Fiyatları,istanbul maltepe pendik Otelleri Düğün Fiyatları,istanbul bakırköy ataköy Otelleri Düğün Fiyatları

Bir ömür boyu birlikte mutlu yaşayabileceğiniz hayat arkadaşınızı buldunuz, parmaklarınıza nişan yüzüklerinizi taktınız. Buraya kadar her şey yolundadır. Ancak nikâh tarihi yaklaştıkça ortalığı bir panik kaplar.

‘Eyvah hiçbir şey yetişmeyecek’ endişesi, sadece gelin ve damat adaylarını değil her iki ailenin fertlerini de telaşa sürükler. Gelinlik, damatlık, düğün mekânı, nikâh şekeri, davetiyeler, yemekler; kına gecesi, alyan, ayakkabı, prova, beyaz eşya, mobilyası, kiralık ev derken çiftler daha evlenmeden bir sürü sorunla karşı karşıya kalır. İşte bu aşılması gereken engellerin curcunaya dönüşmemesi için son derece sakin ve programlı hareket etmekte fayda var. Hele de aldığınız nikâh tarihi yakınsa hiç dert etmeyin. Önce, yapılacak işlerle ilgili bir liste çıkarın. İhtiyaçlarınızı bir sıralamaya koyun ve bütçenize en uygun olan yerlerden alışverişinizi yapmaya karar verin. Sonra da yıllarca düğün taksitleri ödemek durumunda kalmayın. Bütün işlerin üstesinden siz gelemeyeceğiniz için yakın arkadaşlarınız ile aile fertlerinizden yardım istemekten de çekinmeyin.

düş06

Kıyafet seçimlerini düğün tarihinden birkaç ay önce belirlemek gerekir ki, tam istediğiniz gibi bir gelin ve damat olasınız. Gelinlik seçimi dışında kadınların en büyük aksesuarı alyans ve ayakkabı. Çoğu gelin, bu iki aksesuarı almak için gezmedik dükkan bırakmaz. Bu yıl belki fark etmişsinizdir, artık tektaşlar pek yok, onun yerine taşlı alyanslar ilgi görüyor. Ayrıca gelinler kendi isimlerinin ve damat isimlerinin baş harflerinin yazılı olduğu alyansları daha çok tercih ediyor. Bir de artık eskisi gibi kalın yüzükler tercih edilmiyor, annelerimizin parmağındaki sade, ince ve yuvarlak hatlı yüzükler yeni gelinlerin de gözdesi.

• Saç modelinize son gün karar vermeyin, zira beğenmezseniz, değiştirecek vaktiniz olmayabilir ve bu durum sizi rahatsız eder.
• Mutlaka bir davetli listesi yaparak tutacağınız salonun veya mekânın büyüklüğünü ona göre belirleyin.
• Düğün mekânını 5-6 ay öncesinden belirledikten sonra ikramları ve müzikleri sorumlu kişilerle birlikte belirlemekte büyük yarar var.

kelebek çiftliği 7

• Şayet beklentinizin üzerinde davetli gelirse yer sorunu yaşamamak için yuvarlak masalar tercih etmek en iyisi.
• Davetiye seçimini de en az bir ay öncesinden belirlemek gerekiyor ki; davetiyeniz birkaç hafta öncesinden ilgililere ulaşsın ve nikâh günü ajandalara kaydedilsin.
• Nikâh şekeri seçerken şimdilerde davetiye ile uyumuna dikkat ediliyor. Zaten deniz ürünleri, mücevher kutusu, badem şekeri, kokulu keseler, çeşitli kokular, çiçekler, seramik, sepet gibi pek çok alternatifiniz bulunuyor.
• Bir sürpriz yaşamamak için pastanızı mutlaka tadını bildiğiniz ve güvendiğiniz bir pastaneye hazırlatın.
• Düğün fotoğrafları çekmekle görevli kişi, yakın arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı tanımayacağı için düğün boyunca ona birinin yardımcı olmasını sağlayın.
• Ya da ‘Bütün bunlarla hiç uğraşamam, ağrımayan başımı ağrıtamam’ derseniz o zaman bir düğün organizasyon şirketi ile anlaşabilirsiniz.

kelebek çiftliği 5

Damatlıklar nerde ne kadar?
• Scabal (1.000–3.000 TL arasında)
• Sarar (449-699 TL arasında)
• Mithat Giyim (595–895 TL arasında)
• İskender Butik (kiralama 200–600 TL arasında, satılık 800–1.200 TL arasında, özel dikim 1.500–1.600 TL arasında, fiyatlara gömlek dahil değil.)
• Faruk Saraç (2.500–3.000 TL arasında)
• Aydınlı (699 TL’den başlıyor)
• DS Damat (479–599 TL arasında)

Davetiye ve nikâh şekeri nerde yaptırılır?

Hayatınızın belki de en güzel anlarına tanıklık edecek misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak kadar onları en naif şekilde düğüne davet etmek ve kalıcı bir hediye ile uğurlamak gerekir. Bunun için davetiye ve nikah şekeri seçiminde özenli davranmak şart. Son yıllarda davetiye tercihleri, genelde karikatürlü, fotoğraflı, esprili ve uçuk kaçık modeller üzerinde yoğunlaşıyor. Kimileri ağır ve kalın gramajlı ürünler isterken, kimi bir kitap ayıracı gibi ince ve zarif olanları seviyor. Üstelik renkler de giderek koyulaşıyor. Sedef, krem, gümüş, kemik ve inci renklerinin yanında füme, bakır ve siyah tonlar kullanılmaya başlandı. Taş, inci, fiyonk gibi aksesuarlarla yapılan süslemeler büyük beğeni kazanıyor. İnsanlar artık nikah şekerlerinin kalıcı olması konusunda kararlı. Bu önemli günlerinin her daim hatırlanması için seramik kutular, cam kuğular ve tel sepetler içine sardırıyorlar şekerlerini. Buzdolabı üzerine monte edilebilecek mıknatıslı çiçekler de şık. Bir de tabiî ki deniz kabuğundan vazgeçilemiyor.

GENEL-300x225

Düğün mekânları, güzel olsun ucuz olsun

Belediye sosyal tesisleri: Florya Sosyal Tesisleri, Beykoz Koru Sosyal Tesisleri, İstinye Sosyal Tesisleri (Kişi başı 25–42 TL arasında değişiyor.)

Tarihî mekânlar: Beylerbeyi Sarayı Has Bahçe (600 kişi, 60.000 TL) Dolmabahçe Sarayı Has Bahçe (1.000 kişi, 80.000 TL), Çırağan Sarayı (kişi başı 45 Euro), Ihlamur Kasrı (500 kişi 15.000 TL), Küçüksu Kasrı (600 kişi, 25.000 TL), Yıldız Şale (400 kişi, 20.000 TL), Kız Kulesi (250 kişi hafta içi 6.630 Euro, hafta sonu 12.800 Euro–banket ve yiyecekler dahil), Galata Kulesi (Kişi başı 85 TL).

Bel-Tur köşkleri: Hidiv Kasrı, Malta Köşkü, Çadır Köşkü, Küçük Çamlıca köşkleri, Sarı Köşk, Beyaz Köşk, Pembe Köşk, Feshane (Kişi başı fiyatlar 45–65 TL arasında.)

Lüks evlenme mekânları: Esma Sultan Yalısı (300 kişi garantili, kişi başı 100 Euro), Les Ottomans Otel (kişi başı 105 Euro+KDV), Adile Sultan Sarayı (99-125 Euro), Swiss Otel (90–105 Euro+KDV), Su Ada (kişi başı 70 Euro).

PD8A2955

Kır düğünleri: Mihrabat Korusu (80-110 TL arasında), Beyazbahçe Polonezköy (kişi başı 60–80 TL arasında), Cavidan Hanım Çiftliği, Kurtköy (Sadece mekân kirası 700 TL+Kişi başı 2 TL)

Düğün pastası ne kadar tutar?
Hacı Bozan Oğulları (dilim fiyatı 5 TL)
Gezi İstanbul (dilim fiyatı 12 TL)
Divan Pastanesi (dilim fiyatı 12 TL)
Beyaz Fırın (dilim fiyatı 8–12 TL arasında)
Bisküvici (dilim fiyatı 8,5–13 TL arasında)
Gelinlik nerde ne kadar?
Sema Ertemel Dikim Evi, Fatih (1.500–2.500 TL arasında)
Şahin Moda Evi, Fatih (2.000–2.500)
Sultanhamam (1.000–2.000 TL)
Yıldırım Mayruk
Vakko (1.000–2.000 Euro arasında)
Nüans Gelinlik (1.500–18.000)

düş bahçesi 20

Ev mobilyası nerden alınır?
• Modoko Mobilyacılar Sitesi
• Masko Mobilyacılar Sitesi
• İnegöl Mobilyacılar Sitesi
• İKEA
• Ankara Siteler Mobilya

Bütün eşyalarınız 5.555 TL’ye Eskidji’den

Eskidji esnafı, bu sene evlenenlere bol hediyeli bir düğün paketi hazırlamış. ‘Mutluluk veren düğün paketi’nin içinde piyasa değeri 8 bin 900 TL olan eşyalar 5 bin 555 TL’ye satılıyor. Üstelik gelinlik, bindallı, gelinbaşı kuaför, damatlık ve Antalya’da üç gün balayı programı da hediye olarak sunuluyor. Bu düğün paketinin içinde neler var? Yatak odası, yatak odası takımı, yemek odası takımı, koltuk takımı, orta sehpa, yatak, uyku seti, buzdolabı, çamaşır makinesi, tam boy fırın, televizyon, elektrik süpürgesi, ütü, fritöz, blender, rondo ve ketıl. Eskidji esnafının evlenecek çiftlere son kıyağı da kredi kartına taksit imkânı sunması. Yenibosna Sanayi Caddesi üzerinde bulunan Bit Pazarı, haftanın yedi günü 10.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. www.cocukdayaparimkariyerde.com