Düğün Salonu Açmak için Bayilik,Düğün Mekanı Açmak için Bayilik Detayları

 

Cazip iş kurma fırsatlarını ve yüksek kar marjlarını içinde barındıran sektör şüphesiz en karlı sektörlerin başında geliyor. “Düğün sektöründe iş kurmak istiyorum” diyenler için “düğün salonu nasıl açılır?” İşte size detaylar.
30 milyar TL’lik bir hacme sahip düğün sektörümüz de Düğün salonları,Düğün mekanları; düğünlere, davet,toplantı,etkinliklerine ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapar. Düğün salonu veya düğün mekanı açtığınızda sunumlara, yiyecek-içecek hizmetlerine, etkinlik planlamalara ve canlı etkinliklere hazırlıklı olmalısınız.

Düğün salonu nasıl açılır?
1 – Faaliyette bulunmak istediğiniz bölgede bir düğün salonuna ihtiyaç olup olmadığından emin olun. Fizibilite çalışmaları yapın ve rekabeti araştırın. Notlar alın ve metrekare, salon kişi limitleri, kira ücretleri ve etkinlik hizmetleri içeren tanıtım malzemelerinden toplayın.
2 – Nişinizi belirleyin. Bulunduğunuz bölgede yoğun bir rekabet varsa bu işe başlarken niş belirlemeniz hayati önem taşır. Hedef kitlenizin özelliklerini tanımlayın. Belirlediğiniz hedef kitleye göre pazarlama faaliyetleri yürütmeniz gerekecektir. Düğün pazarına odaklanın ve gelinlik mağazaları ve düğün organizatörleri ile iyi ilişkiler kurun. Şirket müşterilerini hedefleyecekseniz işletmelerle ve işletmelerin etkinliklerini planlayan organizasyon firmaları ile ilişkiler kurmanız gerekir.
3 – İş planı hazırlayın. Bu iş planı işletme amaçlarınızı, hedef kitlenizi, gerekli olan insan gücünü ve başlangıç sermayesini tanımlayacak olan bir yol haritası olacaktır. İş planları genellikle vergileri, sigortaları, aylık masrafları, kamu masraflarını, çalışan maaşlarını, reklam ve pazarlama masrafları ile ilgili bütçeyi de içerir. İş planı hazırlamak için bir uzmandan yardım alabilir veya internet üzerinde ki şablonları kullanabilirsiniz.
4 – Faaliyetleri finanse edin. İş kurmak için ihtiyacınız olan para, başlangıç masraflarının ve aylık faaliyet giderlerinin hesaplanmasından sonra ortaya çıkar. Buradaki en büyük masraf mekanın kiralanmasına, satın alınmasına veya inşa edilmesine gidecektir. Yer döşemeleri, duvar kağıtları, ışıklandırmalar, tuvaletler ve mutfağın düzenlenmesi yeniden yapılandırma masraflarına girecektir. Örneğin işe var olan bir yerden başlayacaksanız dans pistinin ve orkestra alanının düzenlenmesi gerekebilir. Kişisel birikiminiz, aileniz veya arkadaşlarınız tarafından verilen borçlar, ticari banka kredileri ve sermaye yatırımları finansman seçenekleri arasındadır.
5 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Düğün salonunuzda alkollü içecek servisi de yapacağınızdan içki ruhsatı da almanız gerekecektir. Mutfak ve tuvaletlere dikkat etmeniz gerekecektir çünkü bu alanlar resmi kurumlar tarafından denetime tabi tutulacaktır.
6 – Düğün salonunuzu dekore edin. İç mimar kiralayabileceğiniz gibi kendiniz de bu işi yapabilirsiniz. Düğün salonunun temiz olması ve profesyonel bir tasarıma sahip olması gerekir. Bir iç mimar duvar kağıtları, sofra örtüleri ve halılarla ilgili fikir verebilir.
7 – Düğün salonunuz için sandalyeler ve masalar, mobilyalar, büfe masaları ve iç mekan bitkileri gibi dekorasyon malzemeleri alın. Masa örtüleri ve sofra takımları kiralanabilir çünkü müşteriler kendi etkinliklerini organize etmek isteyebilirler.
8 – Banket müdürü, etkinlik koordinatörü, satın alma koordinatörü ve garsonları işe alın.

Düğün salonu açma şartları

1- Düğün salonu amaca uygun bir şekilde tasarlanmış, temiz ve aydınlık olacaktır.
2- Düğün salonunun havalandırma tertibatı bulunacak; ısıtma ve havalandırma klima sistemi ile yapılacaktır.
3- Düğün salonununda dinlenme yeri, kıyafet değiştirme odası ve salondan ayrı uygun bir yerde bay ve bayanlara ait aynalı, lavabolu, sıvı sabunlu yeteri kadar tuvalet bulunacaktır.
4- Salonda üretilen çöp ve benzeri atıkların toplanması ve muhafazası için gerekli tedbirler alınacak ve atık suyun uygun bir şekilde tahliye edilmesini sağlayacak bağlantı bulunacaktır.
5-Yiyecek ve içecek satılan, depolanan ve servisi yapılan düğün salonlarında, yiyeceklerin hazırlandığı bölümlerin tabanları, duvarları ve yiyeceğin temas ettiği yüzeyler seramik, mermer, paslanmaz çelik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir; tavanlar buğulanmayı, küflenmeyi, pislik birikmesini önleyecek; kapılar, kolay temizlenebilir ve gerektiğinde dezenfekte edilebilir nitelikte olacaktır. Mutfak, salondan ayrı bir yerde olacak ve mutfağın dışarıya açılan kapı ve pencerelerinde sineklik telleri bulunacaktır.
Yiyecek hazırlama ve pişirme bölümünde oluşan buhar, koku, duman ve benzeri kirleticileri tahliye edecek baca sistemi kurulacaktır.
Bardak ve tabaklar cam veya porselen; kaşık, çatal ve bıçak paslanmaz çelikten olacaktır.
6- İtfaiye raporu alınacak ve müşterilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yangına karşı önlemler alınacaktır.
7- Giriş ve çıkışlar ayrı kapıdan olacak ve yangına karşı ayrıca tahliye çıkışı bulunacak, yangın çıkışları ışıklı tabela ile gösterilecektir. Yangın çıkış kapısı dışa açılır ve çift kanatlı olacaktır.
9- Düğün salonlarında bulunan tuvaletlerin zeminleri ve duvarları mermer, seramik ve mozaik gibi kolay temizlenebilir, yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir malzemelerle kaplı olacaktır. Tuvalet ile mutfak yan yana olmayacaktır.
10- Girişte bankolu vestiyer ve boy aynası olacaktır.
11- Salonda orkestra yeri ile oyun pisti olacaktır.
12- Çalışanlar, sanatçılar ve gelin ile damat için soyunup giyinmeye elverişli ayrı ayrı odalar bulunacaktır.
13- Servis odası bulunacaktır.
14- Salonun dışında işçilerin soyunma dolapları bulunacaktır.
15- Zeminler kolay temizlenebilir özellikte olacaktır.
16- 1 adet ecza dolabı ve malzemeleri

Düğün salonu açmak için gereki belgeler

1- Başvuru formu.
2- Adres belgesi( Tapu Fotokopisiyle İmar İşleri Müdürlüğü Numarataj Servisinden Alınacak-Kira Kontratı ve Yangın Tüpü Faturası Bu Adrese Göre Düzenlenecek)
3- Tapu fotokopisi. (Tapudan değişiklik olmadığına dair son 3 aylık tasdikli onay yaptırılacak)
4- Binanın kullanma izin belgesi. (Belediye veznesine imar suret harcı yatırılarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü iskan servisinden onaylatılacak.)
5- Kira sözleşmesi. (Noterde mal sahibiyle yazılacak)
6- Yangın tüpünün faturası ( CE BELGELİ ) ve belediye veznesine yangın raporu harcı yatırılarak İtfaiye Müdürlüğünden yangın raporu alınacak.
7- Oda faaliyet belgesi
8- Sicil tasdiknamesi
9- Yerleşim yeri ve adres bilgisi.(Nüfus Müdürlüğünden alınacak.)
10- Sağlık raporu.
11- Sabıka kaydı
12- Eğer şirketse imza sirküleri ,Ticaret sicil gazetesi ve şirket ana sözleşmesi fotokopileri
13- Devir yapılacak ise devir sözleşmesi
14- Nüfus cüzdanı fotokopisi( 3 adet)
15- 3 adet fotoğraf
16- Gürültü ölçüm monitörünün faturası
17- Sgk beyanı olacak çalışanların kimlik fotokopileri
18- Maliye yoklama fişi

Düğün salonunuz için bazı detaylar
Düğün sektörü trendlerini yakından takip edin. Renkler, temalar, menüler ve diğer etkinlik planlama konuları ile ilgili güncel gelişmeleri sürekli araştırın.
İnternet sitesi ve sosyal medya hesapları açarak görünürlüğünüzü arttırın.
Sağlık Bakanlığının ilgili yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun.

Uyarılar
Yasal gereklileri doğru şekilde yerine getirmek için bir avukatla anlaşın.

Düğün salonu açma maliyeti
Düğün salonun açmanın maliyeti birçok kritere göre değişmektedir. Düğün salonunun büyüklüğü, dekorasyonu, lokasyonu, çalışan sayısı vb. kriterler bunların başında gelir. Ortalama maliyet 50.000 TL’den başlar ve 1.000.000 TL’lere kadar çıkabilmektedir.
Düğün SALONU Açmak veya Düğün Salonu işletmesi için bayilik fırsatlarından faydalanmak için lütfen bilgi isteyiniz.

GARANTİLİ KIR DÜĞÜN SALONU BAYİLİK FIRSATI

MÜŞTERİ GARANTİLİ KIR DÜĞÜN SALONU BAYİLİK FIRSATI

Değerli Girişimci Yatırımcı Temsilci Adayımız,

‘’MÜŞTERİ GARANTİLİ KIR DÜĞÜN SALONU BAYİLİK FIRSATI ‘’

Türkiye’nin En Çok Düğün Davet Organizasyon Hazırlıkları talebi alan, En çok ziyaret edilen ve Düğün Davet Evlilik Hazırlıkları Sektörünün Nabzını tutan WEDDİNG GROUP TURKEY olarak
Siz Değerli Sektör Girişimcileri ile çalışma birlikteliği sağlamaktan memnuniyet duyacağız .

Bildiğiniz üzere
Düğün, davet, seminer, toplantı, konser ve piknik gibi etkinliklerin sayısının artması, bu etkinlikleri yapan organizasyon Kır Düğün Salonu ve Açık Hava Kır Etkinlik Mekanlarına olan talebi de artırıyor. Bu nedenle son yıllarda en çok ilgi gören işlerinden birini de “Etkinlikler ve organizasyon” oluşturuyor.

Amacımız;
Bu hızla yükselen sektörde, yer almak isteyen girişimcilerle hem çok yoğun iş portföyümüzü paylaşmak hem de bu sektörde başarılı olmalarını sağlamaktır.

1. Girişimci Yatırımcı Danışmanlık bedeli 8.500 USD
Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Franchise almak isteyen girişimcilerden yıllık 8.500 USD Talep edilmektedir.
Bunun karşılığında hem isim hakkı, hem de 7 gün süren geniş kapsamlı bir organizasyon eğitimi verilmektedir.
Organizasyon işinin incelikleri, müşteri ile iletişim kurma, organizasyonun operasyon işleri, satış ve pazarlama teknikleri gibi derslerin verildiği bu eğitimler sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

2. Girişimci Yatırımcı Danışmanlık alan girişimcilere lojistik, personel ve tanıtım desteği de sağlanmaktadır.

3. Müşteri Yönlendirme Garantili 150 iş bağlantısı
Girişimciler için en önemli noktalardan biri de onlara iş portföyü garantisi sağlamaktır.
Wedding Group Turkey olarak girişimcilere yıllık 150 adet Düğün davet ve organizasyon talebi yönlendirme bağlantı garantisi vermekteyiz.

“En küçük organizasyondan 5–6 Bin YTL kazanmak mümkün. Eğer bu, büyük çaplı davet olursa 15–20 Bin YTL kazanmakta mümkündür.
O nedenle talep ettiğimiz 8.500 USD franchise bedelini, şirketi kurduktan sonra rahat rahat karşılayabileceksiniz”.

4. Yıllık 150 adet organizasyon hazırlığı ve Düğün Hazırlığı yapan özel müşteri portföyümüzden sizde faydalanarak satış sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz…( İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir Harici illerde 100 adet yönlendirme garantisi verilir.)

WEDDİNG GROUP TURKEY Gloria Garden Lounge Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Sistemi Detayları

Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Sistemi

Ürün Hizmet Kapsamı : Düğün, Davet, Balo,Etkinlik ve Toplantı salonları
Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Veren Firma : GLORİA GARDEN LOUNGE – WEDDİNG GROUP TURKEY
Firmanın Kuruluş Yılı : 2000
Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Vermeye Başladığı Yıl : 2008
Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Sayısı : 4
Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Giriş Bedeli : 8.500 EURO
Gerekli Ortalama Sermaye : Etkinlik,Toplantı ve Davet Salonu 250.000 TL – 1.000.000 TL arası

Wedding Group Turkey Gloria Garden Lounge Davet Düğün Salonu Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Şartları

Girişimci Yatırımcı Danışmanlık adaylarında aranan şartlar; organizasyon kabiliyeti olan,vizyon sahibi,kendine güvenen ve insiyatif üstlenebilen hizmet sektörünün gereklerini bilen yenilikçi kişiler.

Etkinlik Davet Salonunda aranan şartlar;konsepte göre; Davet ve Toplantı Etkinlik Salonları için : 300 m2 – 1.000 m2 arası alan ve yerler

Girişimci Ortağımız
•Girişimci Yatırımcı Danışmanlık alan yatırımını kendi yapar.
•İşletme Yatırımcı adına kurulur.
•İşletmeyi yönetir, pazarlama ve satışı kendi yapar.
•3 yıllık Girişimci Yatırımcı Danışmanlık anlaşması yapılır.
•Başlangıçta sisteme giriş bedeli olarak 8.500 € alınır.
•Anlaşma süresinin bitiminde taraflar isterse rayiç bedel ile süre 3 yıl için uzatılır.
•Franchise eğitimine katılır.

Wedding Group Turkey Gloria Garden Lounge Davet Düğün Salonu Girişimci Yatırımcı Danışmanlık Destekleri

Eğitim,Danışmanlık, Yer Seçimi, Proje,Tanıtım Reklam, Pazarlama, Finansman, Personel Temini

Düğün Salonu Yatırım Danışmanlığı

Düğün Salonu Proje çizimi

Proje uygulama

Düğün Salonu Ekipman Kiralama ve Satınalma

Düğün Salonu İşletme Danışmanlığı

Satış Pazarlama

Banket servis ve operasyon yönetimi

İnsan kaynakları ve ekip Kurma

Düğün Salonu İşletme Eğitimi

Kurumsal Kimlik ve Kurumsal Yapılanma

Sektörel Etkinlik Yönetimi

Medya Planlama ve Pazarlama

İyi bir işbirliği olması Dileğiyle

Wedding Group Turkey Gloria Garden Lounge Davet Düğün Salonu Girişimci Yatırımcı Danışmanlık İletişim Bilgileri

Wedding Group Turkey
Düğün Davet ve Evlilik Hazırlıkları Merkezi
Wedding Group Turkey
info@weddinggroupturkey.com

www.weddinggroupturkey.com
Mobil Tel :+ 90 532 385 10 52 WhatsApp Messenger hattı için +90 535 712 78 23
Tel +90 216 650 87 86 Pbx